Pilates

Pilates

Pilates;kasları güçlendirmek,esnekliği ve genel sıhhati arttırmak maksadıyla 20.yüzyılın başlarında Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersizler bütünü ve fiziksel sağlık sistemidir.

Joseph Pilates,kendi metodunu Contrology kontrol bilimi olarak adlandırmıştır.Çünkü metodunun,kasları kontrol etmek için zihni kullandığına inanır.

Pilates;bedene esneklik,güç ve dayanıklılık,bacaklara,karına,kollara ve sırta da koordinasyon kazandırır.

Araştırmalara göre her 10 kişiden 8'i yaşamanın herhangi bir döneminde,iskelet ve kas sistemi rahatsızlıkları yaşamaktadır.Pilates ile sağlıklı bir omurgaya sahip olursunuz.

Pilates egzersizleri minder üzerinde,özel tasarlanmış ekipmanlarla ve makinelerle yapılır.

Pilates Reformer ile kişiye özel eğitmen pilates eğitimi almış kişisel eğitmenlerimiz tecrübeleriyle szin hızlı bir şekilde sonuç almanızı sağlarlar.Kişisel bir eğitmenle birlikte çalışmak,size bedeninizle ilgili hedeflerinize ulaşmak için en iyi kaynaklari sunabilir.

Özel eğitmeniniz,egzersiz programını her zamankinden daha keyifli hale getirecek,odaklanmanızı sağlayacak ve gereksiz zaman kaybından sizi uzak tutacaktır.

Merkezlerimizde, deneyimli ve uluslararası sertifikalara sahip Pilates eğitmenlerimiz eşliğinde,Pilates egzersizinin en özel halini yaşayabilirsiniz.

Pilates Reformer ile Ders Yapmak

Egzersizlere başlamadan önce üyelerimize vücut analizleri yapılmaktadır.Üyenin kendi vücudunu tanımasına yardımcı olunur ve profesyonel eğitmeniyle beraber özel istek ve vücut kompozisyonlarına göre programları belirlenir.

Özel aletli pilates dersleri ile monotonluktan ve kalıplaşmış derslerden kurtularak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Pilates Reformer makinesinin ve çeşitli bircok yardımcı malzemenin kullanıldığı egzersiz sisteminde,kendi gelişiminize siz de birebir tanık olacaksınız.Daha önce çeşitli spor egzersizlerini deneyimlediyseniz,sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız ve Pilates 'le hiç tanışmamış iseniz yorucu olmayan bedeninizi yıpratmayan aksine enerji kazandıran Pilates sistemini denemelisiniz.

Kısa zaman içinde doğru nefes almayı doğru duruşu bedeninize kazandırarak yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.


Üst