Kaş Kontür

Kaş Kontür

Kalıcı makyajda en büyük avantajı makyajın gerçek kaştan farklı bir görüntü yaratmaması ve kendi kaşımız gibi doğal görünmesidir. Bu metot ile doğal pigmentler sayesinde son derece doğal bir görünüm elde edilir.

Kalıcılık süresi 1-2 sene arasıdır. 

Otomatik metodun avantajı kalıcılığının uzun sürmesi ve istenildiği anda çok kısa bir işlemle silinebilir oluşudur. Kalıcılık süresi 5 ile 7 sene arası değişmektedir. Uygulanma süresi yaklaşık 1.5 saattir. Silme işlemi ise 1 saat sürer. Yıllar geçse bile asla renk değişimi yaşanmaz(Kaşlarda yeşile dönüşümler). Merkezimiz bu konuda garanti verir. Ödediğiniz ücret karşılığı bir uygulama ve 2 rötuş yapılır ayrıca kişi makyajını beğenene kadar istediği kadar üzerinde değişiklik yapılabilir.

Kalıcı makyaj profesyonel kalıcı makyaj uzmanı tarafından biliçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tammen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir. Kimyasal madde içermez.
Kalıcı makyajın yapıldığı bölgeye göre de acı değişmektedir. Bu yüzden farklı bölgelere göre farklı anestezi teknikleri uygulanabilir. (6,7 sene kalıcı ve 1,3 sene kalıcı 2 alternatif)

UYGULAMA SEBEPLERİ :

DÜZELTME :

Kaş eksikliği, boşluk lekeleri  yara izi, bozuk şekil, istenmeyen şekil. Asimetrik kaşları olanlara, tibbi bir nedenle kaşı dökülenlere yeni kaş yapılabilir.

BELİRGİNLEŞTİRME :

Açık renk kaşın görüntüsünü koyulaştırmak, gölgelendirme ile kaşların yoğunluğunu artırmak.

MODEL DEĞİŞİKLİĞİ:

Kısa bir kaşı uzatmak, kavis yoksa yaratmak, ince bir kaşı kalınlaştırmak.

Kaşta Lokal (Bölgesel) Dökülme (Alopesi Areata) de Kalıcı Makyaj Uygulaması :

Kalıcı makyaj, doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kişide kesinlikle bir yan etki oluşturmaz. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle, kişiye özel olarak, doğal ve mineral yaklaşık olarak 2-3 yıl boyunca görünürlüğü korur. Kişi güneşe ve solaryuma maruz kalmadığı sürece, kalıcı makyajın, cilte etkinlik süresi uzamaktadır. Kalıcı makyajın yapılan cihazın teknik özellikleri, yapılan kontürün sonucunu ve dayanıklığını büyük ölçüde etkiler.

Alopesi Areata(Kaşlarda Bölgesel Dökülme):

Saç ve vücut kıllarının dökülmesi ile karakerize bir dermatolojik tablodur. Saçların tümüyle dökülmesine alopesi tatalis, saçlarla birlikte tüm vücut kıllarının dökülmesine alopesi üniversalis denir. Her yaşta görülebilmesine karşın, 30 lu ve 40 lı yaşlarda daha fazla görülür, her iki cins eşit olarak tutar. Klink olarak, yuvarlak veya ocal plaklar halinde olup, baş saçlı derisinde görülür. Daha nadir olarak, kaşlar, kirpikler, sakal-bıyık bölgesi ve diğer kıllı vücut bölgeleri tutulabilir. Hastanın görüntü dışında ağrı, yanma, kaşıntı gibibir şikayeti olmaz. Hastalığın gidişatını önceden tahmin etmek zordur, uzun süre izlenen olgularda, nüks yüzde yüz görülür. Genel olarak küçük yaşlarda ortaya çıkan, atopi ile birlikte bulunan, seyri sırasında tırnak değişiklikleri izlenen, pek hızlı ilerleme gösteren ve bir yıldan uzun süresm alopesilerde, gidişat kötüdür yani tedavilere yanıt vermeyebilir. Tablo ilerlemesi kişi açısından tolere edilebilir bir görüntü kazanabilmesi için, kalıcı makyaj tüm avantajlarıyla ideal bir tekniktir. Kalıcı makyaj, önemli bir rahatsızlığı olmayan her şahsa uygulanabilir. Şeker hastalıklarına, HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına uygulanması sakıncalıdır.


Üst