AKNE

Akne cilt problemleri, sivilce, büyük lekeler, beyaz noktalar, siyah nokta ve çıban gibi hissedilen bazı insanlar tarafından "kör diken" olarak kullanılan bir terimdir. Buna ek olarak, hastalarda kızarıklık, pullanma deri, açık ve genişemiş gözenekler ve yara izi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm cilt sorunlarının en sık görülenlerinden biridir ve çoğunlukla yüzde görülür, ancak aynı zamanda sırt, göğüs,omuz ve boyun da da görülebilir.  

 

Betagel özellikle tek tek sivilceler üzerinde ya da daha problemli büyük bölgelerin üzerinde uygulamak için kullanılmaktadır. Akneye karşı hazırlanmış bu jel, eksfoliant özelliği olan salisilik asit içerir. Ölü hücreleri arındırarak cilt tarafından emilir. Rahatlatıcı niasimid tahrişe karşı cildi destekler ve aknenin neden olduğu istenmeyen ve bazen acı veren kızarıklığı giderir. Azelik asit ciltten ödem atımına yardımcı olur aynı zamanda da niasin ile beraber cildi iritasyona karşı rahatlatır.

 

 

 

 

  • Gözenekleri açmak ve cildin dokusunu ve tonunu geliştirmek için ölü cilt hücrelerini kaldırarak, soyucu olarak hareket etmek için azelik ve  salisilik asit içerir.
  • Kızarıklığı hızlı yatıştırır. Anti-inflamatuar özellikleri ile mevcut sivilceleri iyileştirir ve şekillendirerek gelecekteki lekeleri önlemeye yardımcı olur.
  • Lekeler iltihaplı ve ağrılı olduğu zaman sık sık yaşanan rahatsızlığı azaltır.
  • Salisilik asit bakteriyel enfeksiyon şansını azaltmak için aşırı sebum ve ölü deri hücreleri temizler ve gözenek içinde derin temizlik yapar.
  • Biberiye yağı serbest radikallerin uğratacağı zararlara karşı etkilidir ve botanik antioksidan kalitesindedir.
  • Kuruluğa neden olan tipik bir anti-akne tedavisi aksine, Niacinamide hedeflenen alanı nemli ve esnek tutarak , gerekli nemi korur.

 

Titanium dermaroller ile akne/sivilce leke tedavisi 


Medik8 titanyum dermaroller ile Medik8 kozmetik ürünlerinin birlikte uygulanması sonucu  yara izleri, akne izleri, hiperpigmentasyon ve selülit gibi çeşitli cilt hastalıkları tedavi edilmektedir. Dermaroller kullanılan krem ve serumların içeriğindeki aktif maddelerin cilde emilimini büyük ölçüde kolaylaştırarak, ürünlerin etkilerini inanılmaz bir şekilde artırır. Mikro iğneleme sayesinde cildin kendini yenileme sisteme kontrollü bir şekilde çalışır.  

Dermaroller uygulamalarında ilk seanstan itibaren tedavinin etkinliği gözlenmiştir. 

Tüm cilt tipleri için uygundur.

UV ışınlarına karşı cildi hassaslaştırmaz.

Cilde sezilebilir acı yada kalıcı zarar vermez