Leke Tedavisi

 

Güneş lekesi yani lentigo çillerle karışan bir deri renk bozukluğu hastalığıdır. Güneş lekesi her yaşta görülebilir. Güneş lekesi    çilden daha koyu renklidir. Boyutları daha büyüktür. Yaz kış deride kalır. Yaz aylarında rengi koyulaşır.

Güneş lekesinin çeşitleri vardır. Özellikle açık tenli kişilerde güneşe maruz kalan deri alanlarında   görülür. El sırtı,yüz,omuz, sırt ve göğüs ön yüzde ortaya çıkar. Değişik boyutlarda net sınırlı kahverengi lekeler şeklindedirler. Özellikle akut güneş yanıklarından sonra, sırt, omuz ve gövdede derinin soyulmasını takiben yaygın bir şekilde deride belirebilir. 

 

Melanin (pigment) epidermis taban tabakasında bulunan melanosit hücreleri tarafından üretilir. Kendi içinde güneşten gelen ultraviyole ışınlar ile uyarılan melanin üretimi, aslında cildin dermal katmanlarını güneşin zararından korur. Koyu tenli bireylerin az güneş hasarı yaşamasının nedeni budur. melanin cildin üst tabakalarına transfer edilir ve deri tabaklamayla kahverengi görünür. Melanin dengesiz dağıldığı durumlarda, ciltte koyu deri yamalar, çiller ve düzensiz cilt tonlarıyla sonuçlanan "hyperpigment" görülebilir.  

 

Güneş lekeleri kansere dönüşmez. Tedavileri estetik amaçlarla yapılır.

 

Lekelerin Titanyum Dermaroller uygulaması

 

Leke tedavisinde titanyum dermaroller ile profesyonel güç depigmentasyon serumu (white balance) ve retinol serum uygulanmaktadır. 

Hiperpigmentasyona karşı savaşmak için formüle edilen white balance cildi etkili bir şekilde yeniler ve rengini açar. İçeriğinde 3 farklı yeni jenerasyon cilt beyazlatıcı aktif maddeyi birleştirerek cilt tonunun mükemmel şekilde dengelenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda ciltte oluşabilecek lekeleri de önler.  Ölü deri hücrelerinin soyulmasını hızlandırır ve yeni cilt hücrelerinin büyümesini uyarır. Cildin genç parlak ışıltısını yeniden canlandırır, cildin sarkmasını ve var olan çizgiler / kırışıklıkların derinliğini azaltmaya yardımcı olur. Gözle görülür kolajen ve elastin üretimini teşvik yoluyla, yüz hatlarının daha yumuşak bir görünüme teşvik eder, cildin epidermal tabakasını yeniler.  

Cilt rengini açarken ciltte kuruluğa ve tahrişe neden olmaz. Tedavisi zor olan bölgelerde retinol ve peelinglerle beraber kullanılabilir. 

Hafif dokulu ve cilt tarafından hızlı emilime sahip bu serum cildi en ideal zaman olan gece boyunca yeniler. Cildin daha genç ve yumuşak görünmesini sağlar. Cilt konturu yeniden şekillenir, hacim kazanır, lekeler azalır ve yüz kadifemsi bir yumuşaklık kazanıp daha genç görünür. Retinol serum %0,3 kapsüllenmiş retinol içerir, diğer retinollerle kıyaslandığında çok daha fazla stabilite ve etki gösterir. Time-release teknolojisi sayesinde neredeyse hiç tahrişe neden olmaz.  

 

Medik8 titanyum dermaroller ile Medik8 kozmetik ürünlerinin birlikte uygulanması sonucu yüz ve göz altı kırışıklıkları, yara izleri, akne izleri, hiperpigmentasyon ve selülit gibi çeşitli cilt hastalıkları tedavi edilmektedir. Dermaroller kullanılan krem ve serumların içeriğindeki aktif maddelerin cilde emilimini büyük ölçüde kolaylaştırarak, ürünlerin etkilerini inanılmaz bir şekilde artırır. Mikro iğneleme sayesinde cildin kendini yenileme sisteme kontrollü bir şekilde çalışır.


Dermaroller uygulamalarında ilk seanstan itibaren tedavinin etkinliği gözlenmiştir.

Tüm cilt tipleri için uygundur.

UV ışınlarına karşı cildi hassaslaştırmaz.

Cilde sezilebilir acı yada kalıcı zarar vermez