DERMAL DOLGU

Dermal Dolgu Cildin önemli fonksiyonları dışında, estetik görünüşümüzdeki etkisi büyüktür. Vücudumuz ve organlarımızın yaşlanması gibi deride yaşlanmakta, değişimler göstermektedir. Sosyokültürel gelişmelere bağlı olarak insanlar da daha genç, güzel ve kusursuz görünme isteği ve ihtiyacı artmaktadır.

 

Bu amaçla yapılan tüm estetik girişimler kişilerin psikolojilerini, özgüvenini, iş ve sosyal hayattaki etkileşim ve başarısını olumlu yönde arttırmaktadır. Dolgu madde uygulamaları son yıllarda estetik girişimlerde güvenle kullanılmaktadır. Yaşlanma, güneş, sigara ve stres gibi faktörlerle cilt altındaki yağ ve destek dokusu azalır ve kaybolur.

 

Cildin gergin ve dolgun görünmesini sağlayan bu dokuların erimesine yer çekiminin de eklenmesi kırışıklıklar, sarkmalar hem de yüzde üç boyutlu bir şekil değişikliğine sebep olmaktadır. Dolgu madde uygulamaları bu amaçla geliştirilmiştir. İnsan destek dokuları içeriklerine benzer ve yüksek teknolojilerle üretilen dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu maddeler kırışıklıklar ve hacim kayıplarının olduğu yerlere istenilen miktarlarda kullanılabilmektedir.

 

Dolgu; yaşlanma belirtilerini nazik bir şekilde yok eden ve doğanın cilde olan etkilerini doğal bir şekilde iyileştiren bir yüz dolgu tedavisi serisidir. Genç cilt doğal bir şeker olan hyalüronik asit yardımıyla sürekli olarak içerden nemlendirilir.

 

Hyalüronik asit nemi emer ve cildi nemli tutarak genç bir görünüm sağlar. Yaş ilerledikçe cilt hyalüronik asit kaybı yaşar; kurumaya başlar ve hacim azalır. Kırışıklıklar ve kıvrımlar ortaya çıkmaya başlar. Yaşlanma sürecinde başka etmenler de rol oynar; örneğin, yer çekimi cildi aşağı doğru çeker ve bunun sonucunda da kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar.

 

Dolgu yönteminin kullanım alanları; yüzdeki ince ve derin kırışıklıklar, dudakların ve konturunun dolgunlaştırılması, yanaklar, göz çevresi ve şakaklara hacim verilmesi, akne ya da diğer nedenlerle oluşmuş derin izlerin giderilmesi, ayrıca dolgu maddeleri ile yapılan yüz germe işlemeleri gibi estetik girişimlerdir. Hyalüronik asit içeren yumuşak jel formülasyonlarından her biri özel ve özgün bir sorunu ele alır.

 

Jel bir hekim tarafından son derece ince bir iğne kullanılarak cildin altına enjekte edilir. Jel çizgi ve kırışıklıkları doldurur ve hafif bir hacim katar. Jelin içindeki hyalüronik asit nemi tutar. Tedavi ve ürüne bağlı olarak sonuçlar 18 aya kadar kalıcılık gösterebilir.

 

Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner. Dudak dolgusu, tüm ağız ve konturlar da uyumlu bir sonuç elde edilir, gözaltı dolgusu, cilt gençleştirme, yüz germe, göz çevresi kırışıklığını giderilmesinde kullanılır.

 

Dolgunun uygulandığı yer ve şekle göre; yanakları doğal bir şekilde yeniden şekillendirerek hacimli ve sıkı bir görünüm verir. Yüzün hacmini geri kazandırır. Daha genç yüz orantıları yaratır. Çene hattını yumuşatır. Elmacık kemiklerinin hatlarını vurgular. Cildi nemlendirir böylece cilt doğal esnekliğini ve tonunu geri kazanır. Cerrahi müdahale gerekmeksizin hafif bir lifting etkisi yapar.

 

Ağıza ve yüz hatlarına belirginlik katar. Çene hattının doğal görünümünü belirginleştirir ve iyileştirir. Dudak dolgunluğunu geri kazandırarak hafif bir belirginlik verir. Dudakların dış hattındaki dikey çizgileri giderir. Dudak hattına belirginlik katar. Dudak köşelerindeki sarkmayı giderir. Yanaklara diri yuvarlaklıklar kazandırmak üzere dolgunluk katar. İnce, belirgin bir çene hattı kazandırır.